Celoživotné vzdelávanie – aké benefity prináša?

Mali by ste byť ochotní prijať výzvu, pretože celoživotné vzdelávanie má veľa výhod. Tu je niekoľko z nich:

studium
 
Môže vám pomôcť uspieť vo vašej práci
Len 15% manažérov, ktorí prijímajú ľudí, hovorí, že väčšina uchádzačov o zamestnanie má zručnosti, ktoré ich spoločnosť hľadá. Ak chcete zvýšiť svoje šance na získanie dobrého zamestnania, chcete byť v tých 15%. To znamená, že si chcete dopriať čas získať zručnosti, ktoré zamestnávatelia hľadajú. Môžete ich získať prostredníctvom skúseností alebo môžete získať vysokoškolské vzdelanie alebo absolventský certifikát v oblasti, ktorá je najviac spojená s vami preferovanou kariérou. Bakalárske, magisterské a doktorandské tituly sú totiž výhodou.
 
Pomôže to vášmu mozgu, aby zostal zdravý
Pokračovanie vo vzdelávaní má priaznivý vplyv pre náš mozog. Nedávny výskum zistil, že učenie udržiava mozgové bunky na optimálnych úrovniach, čo môže obmedziť kognitívne a pamäťové úbytky, keď starneme. Najlepšie na tom je, že učiť sa môžete v akejkoľvek forme. Pokiaľ získavame nové poznatky, udržujeme náš mozog zdravší.
 
Zostaňte v kontakte
Od účasti na ďalšom vzdelávaní na vysokých školách a univerzitách až po navštevovanie umeleckých tried až po štúdium a diskusiu o dôležitých otázkach v online skupinách, vám rôzne formy vzdelávania pre dospelých umožňujú stretávať sa s novými ľuďmi a držať krok s dobou. Ak chcete stretávať nových ľudí a nechcete stratiť kontakt s moderným svetom, jednou z najlepších možností je pokračovať v učení.

knihomol
 
Cíťte sa naplnení
Mnoho ľudí sa zúčastňuje na celoživotnom vzdelávaní, pretože sa im to páči. A nie je to žiadnym prekvapením, pretože výskum ukázal, že celoživotné vzdelávanie môže viesť k obohateniu života a  sebarealizácii. Keď si urobíme čas na učenie sa nových vecí, otvárame svoju myseľ a získavame múdrosť, ktorá nám môže pomôcť vytvoriť z tohto sveta lepšie miesto prostredníctvom sociálnych zmien a iných život podporujúcich snáh.