6 tipov na cestovanie bez stresu

Ak vás cestovanie cez sviatky vystresuje ešte len pri pomyslení naň, nie ste sám s podobným problémom. Sviatky sú vždy obdobím, keď najviac ľudí cestuje za rodinou a preto dopravná situácia a s ňou súvisiace problémy dokážu vystresovať naozaj každého. Nemusí to tak ale byť. V tomto článku vám chceme predstaviť 6 tipov ako cestovať cez sviatky bez stresu. Tak neváhajte a čítajte ďalej.

cestování

1. Plánujte, plánujte a ešte raz plánujte– Čím viac času strávite plánovaním, tým lepšie. Naplánujte prípadné hotelové pobyty, dopravné spojenia a pod. Ak si so sebou beriete aj svojho štvornohého kamaráta nezabudnite to zarátať do svojich plánov. Mnoho hotelov netoleruje psy.

2. Vytvorte si zoznam potrebných vecí– Napíšte si zoznam vecí, ktoré budete potrebovať na svoju cestu. Nezabudnite si prispôsobiť oblečenie k podnebiu krajiny, do ktorej sa chystáte. Nezabudnite ani na lieky, doklady, lístky, peniaze v hotovosti, kreditky či dokonca mapy apod.

silnice

3. Meditujte– Meditácia je vedou uznaná metóda, ktorá preukázateľne znižuje stres. Stačí, že v meditácii strávite pár minút a už sa budete cítiť omnoho viac uvoľnený. Na tele aj na duši. Aby mala meditácia na vás vplyv je nutné ju robiť každý deň. Musíte to brať vážne.

4. Urobte si pauzu na cvičenie– Cvičenie je ďalší vedou overený spôsob, ktorým môžeme znížiť hladinu stresu v našich telách. Už niekoľko minút intenzívneho cvičenia nám pomôže uvoľniť sa a cítiť sa lepšie. Bonusom je, že budete vyzerať vďaka cvičeniu lepšie.

5. Stravujte sa zdravo– Áno, cheeseburger je jednoduchá a rýchla cesta ako zahnať hlad ale nedodá telu tie látky, ktoré potrebuje na svoju bezchybnú funkčnosť. Jedzte veľa zeleniny a kvalitných potravín aby ste sa uistili, že vaše telo funguje správne.

město

6. Urobte si pohodlie– Ak sa chcete vyhnúť stresu, musíte sa vyhnúť nepohodliu. Oblečte sa pohodlne a vezmite si so sebou všetko čo k pohodliu potrebujete.