Chcete ohromiť každú návštevu? Vieme ako na to

Zdá sa vám váš byt alebo dom fádny? Chceli by ste zanechať ozajstný dojem v každom, kto vás navštívi? Nie je to vôbec ťažká úloha. Stačí urobiť zopár drobných zmien.

Točité schodisko so zábradlím uprostred domu

Schodisko väčšinou neberieme ako nejaký obzvlášť dizajnový kúsok v našich domácnostiach. To je ale veľká škoda, pretože práve táto časť vášho príbytku môže byť absolútnym ťahúňom celkového bytového dizajnu. V prvom rade sa pozrite na samotné schody. Ak sú staré a zničené, pristúpte k ich rekonštrukcii alebo výmene. O tom, ako bude vaše schodisko pôsobiť, však rozhoduje ešte jedna vec, a to zábradlie.

Zábradlie na schody nemusí byť iba drevené. Čo by ste povedali na taký hliník, sklo alebo nerezovú oceľ? Nemuselo by to vôbec vyzerať zle, že? Presne takéto zábradlia, patria v dnešnej dobe k veľmi populárnym kúskom. Ak si vezmete do úvahy pomer ceny a kvality, tak veľmi rýchlo zistíte, že ide o naozaj rozumnú investíciu.

Zábradlie môžete bez problémov zladiť zo zvyškom interiéru. Ak sa rozhodnete pre to z kovu, snažte sa takéto doplnky umiestniť aj do zvyšku miestnosti. Môže ísť o masívne police alebo väčší stôl. Sklenené zábradlia zas výborne ladia so sklenenými konferenčnými stolíkmi, sklenenými dverami alebo nadrozmernými oknami, ktoré krásne presvetlia celý interiér. Ku sklu sa najviac hodia svetlé farby, najviac biela a odtiene sivej alebo presne naopak, výrazne tmavé farby. Tie vytvoria dokonalý kontrast, takže sklo môže výborne vyniknúť.

Žena sediaca na schodoch s dreveným zábradlím

Veľmi dobrým riešením sú i kombinované zábradlia. Väčšinou ide o kombináciu spomínaných materiálov, teda hliníku alebo iných kovov a skla. Takéto zábradlie je veľmi praktické na údržbu a má dlhú životnosť. Navyše sú tieto materiály veľmi pevné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Vaša počiatočná investícia, sa vám teda vráti veľmi skoro. Uvidíte, že svoje rozhodnutie nebudete ľutovať.