Nové technológie vykurovania

Vlastné bývanie je snom každej mladej rodiny. Ceny bytov sa pohybujú v desiatkach EUR a preto sa rozšíril trend stavby malých bungalovov. Pokiaľ vlastníte pozemok, takáto stavba vás vyjde oveľa lacnejšie ako 3-izbový byt. A dnes sa firmy predbiehajú, ktorá vám ho postaví rýchlejšie a lacnejšie. Jednou z možností, ktoré si budete musieť vybrať je kúrenie. Mnoho ľudí ani netuší aké novinky a technológie sú dnes na trhu. Čoraz väčšie množstvo hlavne mladých ľudí upúšťa od myšlienky vlastné kotla a hľadajú novodobé alternatívy, ako podlahové kúrenie či vzduchotechnika.

solární panely

Podlahové kúrenie Oplatí sa investovať do kvalitného podlahového vykurovania. V prvom rade má vysoké úspory. Teplotu si nastavujete aj o niekoľko stupňov menej ako pri vyhrievaní radiátormi. Pri tomto spôsobe je výhodou komfort. Jedine s vykurovaním od podlahy si môžete dať do celého domu studenú dlažbu a vaše nohy budú vždy v teple. Ak ste si mysleli, že ceny sú vysoko nad štandardom, mýlili ste sa. Dá sa porovnať s klasickým kúrením. Ide o systém trubiek položeným pod podlahou. Tento systém má dlhú životnosť. No jedinou nevýhodou je problém s opravou pri poruchách. Jedinou cestou je odstrániť dlažbu, aby ste sa k nemu dostali.

radiátor

Vzduchotechnika Vykurovanie vzduchotechnikou je na Slovensku novinkou. Preto nie je veľa firiem, ktoré tieto služby ponúkajú a problém môže tiež nastaviť pri poruchách, pretože tomuto systému sa rozumejú len špecializované firmy. Ide o vzduchové prieduchy inštalované v stenách domu, ktoré privádzajú teplo do všetkých miestností v dome. Nepotrebujete teda žiadne radiátory na stenách či kotol v pivnici.

kouření

Solárne systémy Solárny systém predstavuje vysokú počiatočnú investíciu, keďže samotné panely aj inštalácia sú drahou položkou. Ak chcete takto získanú energiu používať vo veľkom, potrebujete veľké množstvo panelov. Náklady na bývanie sú však potom minimálne a investované peniaze sa vám časom vrátia.