Porucha erekcie: Spoznajte jej najčastejšie príčiny

Porucha erekcie trápi každého druhého muža. Dnes je to dokonca tak, že mnohokrát nezáleží na veku, pretože tieto problémy postihujú aj mladých mužov. Ak sa do tejto nešťastnej skupiny ľudí dostanete aj vy, musíte problémy začať riešiť čo najskôr. Na to, však musíte najprv vedieť, prečo k poruchám erekcie došlo práve u vás.Žena v boxerských rukaviciach udiera muža do tváre.jpg

Spoznajte príčiny vašich problémov

Ak sa máte vyliečiť z akejkoľvek choroby, najprv musíte vedieť, čo liečite. Presne takto rovnako, to funguje aj v prípade porúch erekcie. Mnohí muži žijú v presvedčení, že porucha erekcie je len jedna. Tak to ale nie je.

Najčastejšie príčiny vzniku poruchy erekcie

  • Nedostatočné prekrvenie pohlavného orgánu:Tento problém býva jedným z najčastejších. Môže k nemu dochádzať z viacerých dôvodov, no veľmi bežnými, sú napríklad sedavý spôsob života, nadmerné používanie alkoholických nápojov, fajčenie, nadváha a vysoký krvný tlak či problémy so srdcom.

RIEŠENIE:Návšteva lekára, tabletky na erekciu, zmena stravy, špeciálne cviky na prekrvenie pohlavných orgánov.

  • Poruchy po úraze:Penis sa môže poškodiť aj, takpovediac, mechanicky. K tomuto problému dochádza po rôznych úrazoch, ktoré zasiahnu pohlavné orgány.

RIEŠENIE:Dôkladná rekonvalescencia

  • Iné zdravotné problémy:Problémy s prostatou, vysoký alebo nízky tlak, ochorenia srdca a cievneho systému, diabetes, problémy s obličkami alebo vysoký cholesterol, aj tieto ochorenia môžu viesť k poruchám erekcie.Muž v bielej košeli a čiernom obleku si utiera slzy z tváre.jpg

RIEŠENIE:Základom je riešenie prvotných ochorení.

  • Psychické problémy:Poruchy erekcie môžu prameniť aj z psychických problémov. Najčastejšie ide o rôzne formy depresie. Niekedy však môže ísť aj o omnoho menej vážne problémy, teda napríklad stres alebo, ako sa hovorí, zlú psychické rozpoloženie.

RIEŠENIE:Návšteva odborníka – psychológ, psychiater, sexuológ, zmena životného štýlu, odstránenie psychických problémov.