Pripravte sa

Pred pár dňami sme sa mohli dopočuť o tom, že v chorvátsku bolo zemetrasenie. Vlastne toto zemetrasenie mohli niektorí ľudia cítiť aj u nás na Slovensku. Mnohé ženy hovorili o tom, že si mysleli, že s vianočným stromčekom trasú ich deti a to bolo práve toto zemetrasenie. Iba také jemné chvenie sme mohli zachytiť, no v Chorvátsku toto zemetrasenie zaznamenalo dosť veľkú silu – až šestku na danej stupnici. To je už celkom dosť na to, že v Chorvátsku takéto zemetrasenia voľakedy vôbec nebývali. Čaká to aj nás za pár rokov? Ako by sme sa mali proti niečomu takému zabezpečiť? Dá sa to vôbec? Alebo sa môžeme spoľahnúť len na vyššiu moc, že sa nám nič nestane? Alebo si môžeme zaobstarať niečo, čo nám s takouto situáciou aspoň z časti pomôže? Môžu byť protipožiarne dvere cenou príťažlivé a zároveň nám pomôcť k ochrane aj pred takýmto nebezpečenstvom?

input-4793327_1920

Určite je lepšie sa v živote chrániť dopredu ešte pred tým než sa niečo podobné zomelie. Nikdy nevieme kedy takýto prírodný živel udrie znovu a v akej sile. Hoci u nás nie sú zemetrasenia teraz bežné, no také vchodové dvere si človek kupuje na niekoľko rokov dopredu a rozhodne ich nechceme predčasne meniť po pár rokoch len kvôli tomu, že nebudú spĺňať ochrannú funkciu aj proti niečomu takémuto. Protipožiarne dvere nie sú síce určené primárne na ochranu proti živelným pohromám ako je zemetrasenie, no sú určite oveľa lepšie zabezpečené ako bežné a obyčajné dvere. Také vás neochránia pred ničím a ešte vám môžu aj skomplikovať život.

istanbul-1630929_1920

Nenechajte sa preto odradiť názormi iných ľudí, ktorí vám budú tvrdiť, že si máte aj tak kúpiť nejaké najlacnejšie dvere a neriešiť prípadné živelné pohromy. Potom, keď sa niečo udeje (čo sa hádam nestane) zbadáte to, že síce oni ušetrili vtedy, no teraz sa im to mnohonásobne vrátilo a tým pádom vlastne úplne prerobili a stratili. Len za to, že poriadne nepremýšľali.