10 typov pre fajčiarov


Ak fajčíte vo svojom dome, či byte, existuje niekoľko spôsobov, ktoré odstránia nepríjemný zápach a urobia dobre aj vášmu zdraviu.

kouření
 

  1. Nepríjemný zápach, ktorý ostáva po cigaretách, nespôsobuje samotný dym, ale prach ktorý sa z neho usádza na nábytku, všetkých predmetoch v byte, ale aj na stenách. Preto by ste mali pravidelne utierať prach a nezabudnúť ani na spomínané steny. Použiť na ne  môžete vysávač. Ak ich máte namaľované umývateľnou farbou, alebo sú na nich tapety, či drevený obklad, čistite ich aj pomocou navlhčenej handry.
  2. Ocot patrí k najlepším pohlcovačom pachov.Preto raz za čas svoj príbytok vyčistite pomocou vody zmiešanou s octom. Tento roztok si nalejte do rozprašovača a používajte ho ako klasický čistiaci prostriedok.

oharky

  1. Káva a sóda patria k tiež surovinám, ktoré vedia dobre pohlcovať pachy.Môžete ich vložiť, alebo naliať do misky, ktorú položíte napríklad na skriňu. Aby spĺňali svoju funkciu, vymieňajte ich za nové aspoň raz do mesiaca.
  2. Vysypávajte popolníky!Nečakajte kým budú cigaretové ohorky vypadávať cez okraje popolníkov. Najhorší zápach vzniká práve týmto spôsobom. Ohorky nevyhadzujte priamo do koša. Buď ich vyhoďte rovno do vonkajšieho kontajneru, alebo nasypte do mikroténového vrecúška, ktoré poriadne uviažte.
  3. Popolníky by ste mali pravidelne vyplachovať. Pokojne aj každý deň. Použite ocot, alebo klasický čistiaci prípravok.
  4. Oblečenie majte vždy odložené v uzavretých skriniach. Textílie totiž cigaretovým dymom napáchnu ako prvé.
  5. Zápach z pohoviek, postele, alebo kresiel odstránite pomocou sódy bikarbóny.

  1. Prach odstraňujte pravidelne aj z listov kvetov. Okrem toho, že spôsobuje zápach, škodí samotným rastlinám. Použite navlhčenú handru, alebo ich osprchujte.
  2. Pravidelne vetrajte! Počas toho ako fajčíte, by ste mali mať vždy otvorené okno. Celý byt poriadne prevetrajte najmä pred tým ako idete spať. Pomôže ak vytvoríte jemný prievan.
  3. Nikdy nefajčite tam, kde spíte! Dávajte pozor, aby boli dvere do spálne vždy zatvorené. A to aj v tom prípade, že v danom momente nefajčíte.