Čas strávený na internete

►Internet alebo lepšie povedané online svet nám zmenil život. Nie len nám dospelým ale aj dnešnej mládeži. Dnešné “ moderné deti “ strávia na internete viac času ako dospelý človek. Možno deti nemajú toľko povinnosti, no za to ten čas strávený online sa dá využiť aj inak ako surfovaním. Len pri hraní hier, strávia vaše deti viac času, , ale aj samotné surfovanie po internete či návšteva sociálnej sieti zábere toľko času ako v škole.

nakupování na internetu

►Počas školského roka deti strávia za počítačom, smartphonom, či tabletom približne 6 hodín a počas prázdnin aj pol dňa. Možno niektoré deti strávia menej času online, ale tieto čísla nevznikli náhodne. Podľa výskumu je to oveľa horšie. Veď si len zoberte že 62 percent detí četuje na sociálnych sieťach, no ďalšie štatistiky sú oveľa horšie. Poďme sa ale na to pozrieť.

►Internet môže slúžiť aj na prípravu do školy, až 85 % deti si vyhľadáva materiál, alebo zháňa úlohy do školy. Až 83 % deti hra online hry, 70 % sleduje sociálnu sieť YouTube a YouTuberov, 75 % deti do 13-tych rokov má profil na Facebooku, 26 percent detí má nezabezpečený profil na Facebooku, 12 % deti sa dostalo na nevhodné stránky omylom, 26 % deti sa stretáva z cudzími ľuďmi zo sociálnej siete, 6 % deti sa stretli z kyberšikanou, a 16 % deti sa stretli z porno obsahom.

kontaky přes PC

Štatistiky hovoria jasne že veľa času strávených za počítačom, smartphonom alebo tabletom môže vašim deťom aj uškodiť. Ako som už písal môžu sa stretnúť z kyberšikanou, nevhodným správaním, či obsahom ktoré by deti ešte nemali vidieť. Tak ako aj psychicky tak a fyzicky môže prísť k ujme na zdraví. Napríklad poškodenie zraku, rúk, chrbta a podobne, alebo, ich môže niekto napadnúť ak sa stretávajú z niekým zo sociálnej siete. Najlepšia rada je,ak budete svoje deti sledovať čo na počítači robia, prípadne uzamknúť stránky, na ktoré by nemali mať vôbec prístup, alebo ich pošlite von do parku alebo na ihrisko, trochu čerstvého vzduchu neuškodí.