Chcete prestať fajčiť?

Fajčenie kazí životný štýl a zdravie mnohých ľudí. Pravda je taká, že aj keď by niektorí chceli s ním úprimne nadobro skoncovať, väčšinou sa im to nedarí najmä z toho dôvodu, že sú presvedčení o tom, že fajčiť jednoducho potrebujú. Je to však skutočne tak?
Ak ste sa rozhodli, že by ste chceli skoncovať s fajčením, pravdepodobne sa pýtate sami seba, ako to môžete dosiahnuť. Rovnako ako pri iných zlozvykoch a závislostiach, ktoré nám robia istým spôsobom dobre, ale vlastne nám iba ubližujú, aj odvykanie od fajčenia je dlhodobý a náročný proces, ktorý si vyžaduje najmä trpezlivosť a veľkú dávku odhodlanosti.

lebka.jpg

To, že na internete, v televízii v rádiu denno-denne počúvame o škodlivosti fajčenie nie je len tak náhodou a nestojí za tým žiaden výmysel. V skutočnosti je fajčenie veľmi nebezpečné a zbytočné, preto sa o ňom všade hovorí ako o zlom zlozvyku. Práve tieto fakty môžete využiť vo svoj prospech ak sa chcete cigariet zbaviť. Ako? Jednoducho si o tom trochu naštudujte, keď sa dozviete, aké rôzne ťažkosti si fajčením do života prinášate zistíte, že vám skutočne nestojí krabička cigariet za toľko problémov.
Keď sa rozhodnete prestať fajčiť, nie len že ušetríte stovky, možno aj tisícky eur ročne, ušetríte si aj zbytočne rýchlo prichádzajúcu starobu, vrásky, vypadávanie zubov, patologický kašeľ, ale tiež sa vyhnete aj ďalším zbytočným komplikáciám. Naopak, zlepší sa vám fyzická kondícia, psychické zdravie, ale možno sa zbavíte aj kašľu, ktorého pôvod ste doteraz nepoznali.

cigareta.jpg
Prestať fajčiť nie je najľahšia životná výzva, práve pre to by ste mali spraviť všetko preto, aby ste si pomohli čo najviac. V prvom rade sa skúste vyhýbať miestnostiam, kde sa fajčí, fajčiarom a všetkému čo s tým súvisí. Ako ďalšie dajte vedieť svojmu okoliu a najbližším, že ste sa rozhodli zahodiť krabičku cigariet nadobro do smetného koša, rodinu a priateľov poproste o pomoc.