Faktory podpisujúce sa pod dysfunkciu erekcie

Je to paradox. Aj napriek tomu, že sa naša doba z technologického a medicínskeho hľadiska posúva, obávame sa čoraz vyššieho výskytu viacerých civilizačných chorôb a problémov so zdravím. Obezita, vysoký krvný tlak, problémy s dýchaním, infarkt, ale aj ochorenia na ktoré medicína (či skôr peniaze) zatiaľ nestačí. Okrem týchto častých ochorení, aké môžu spôsobiť dokonca smrť, nás však trápia aj iné zdravotné problémy, ktoré síce nie sú z tohto pohľadu natoľko vážne, ale svoju daň si pýtajú z iného hľadiska. Z hľadiska problému so sexuálnym uspokojením. Mám tak na mysli takisto čoraz viac rozšírenejšie problémy s erekciou a to u mužov rôzneho veku. Ale v tomto prípade nájdeme pár rád a predovšetkým efektívnych riešení .
Na tému erekcia, respektíve pod jej názvom si možno predstavíme iba jedno hľadisko funkcie, či iba jediný proces, akým sa dá vyvolať. Ale spôsobov, akým sa dá vyvolať je viacej. Poznáme:

vzrušení

  • Najčastejšiu, klasickú, teda reflexívnu erekciu (vyvolanú stimuláciou pohlavného orgánu).
  • Psychogénnu erekciu (vyvolanú predstavivosťou a na základe vizuálnej, sluchovej a čuchovej podoby).
  • A tretia, asi najmenej želaná, nočná erekcia (vzniká na základe predstavivosti vyvolanej podvedomím v spánku).

pusa

Všetky majú spoločný jeden znak a to fakt, že ich vznik je možný iba súhrou cievnych, nervových a hormonálnych faktorov a ak je niektorý z týchto faktorov narušený, erekcia sa nedostaví. Preto možno povedať, že jej poruchy sú ovplyvnené vedľajšími zdravotnými problémami, akými sú napríklad cukrovka, obezita, zvýšený krvný tlak,… ale častým dôvodom býva aj narušenie psychiky nervozitou a stresom. Silný účinok podpisujúci sa na jej dysfunkciu majú i lieky, aké následne užívame. Hlavne tie, ktoré utlmujú nervozitu, ale aj fyzickú bolesť. Tieto lieky majú za následok utlmenie citlivosti ako takej, čo sa samozrejme podpíše aj na utlmení erekcie.
Porucha erekcie je tak dnes pomerne rozšíreným problémom a môže prekvapiť každého.