Farebná paleta pre rok 2023

Spoločnosť Pantone už tradične aj tento rok vybrala farbu, ktorá sa stane farbou roka 2023. Je ňou energická červeno-ružová farba, ktorá má symbolizovať odvahu a vášeň, s názvom Viva Magenta 18-1750. Pantone už podobne ovplyvňuje svet výberom farieb po 23 rokov a nerobí to len tak náhodne. Predtým, ako sa farba stane farbou roka, sa robí veľmi podrobná analýza rôznorodých prvkov a aspektov, trendov i preferencií z rôznych oblastí života, priemyslu, produktov, módy a podobne. Potom sa farba vyberie a zanedlho ju naozaj vidno takmer všade. Nejakým zázračným spôsobom sa stane i obľúbenou a trendy. Tento rok to teda bude krásna magnetová farba plná života, inšpirovaná prírodou!

hodinky pánské

Aké farby hodiniek sa nosia?

Módne trendy a výber farieb sa určite značne podpisujú aj na dizajnérskych návrhoch, či už ide o oblečenie, doplnky alebo iné sféry dizajnového sveta. To, či sa nová farba roka Viva Magenta dostane aj do dizajnových návrhov nových modelov hodiniek sa môžeme len nechať prekvapiť. Nie vždy je tomu totiž tak, niektoré značky sa riadia vlastnými farebnými škálami a sú skôr klasické, tradičné. No predpokladom je, že sa farby budú niesť v podobnom duchu vo väčšine modelov ako doposiaľ. Pre pánske hodinky sa používajú najmä farby čierna, šedá, strieborná, modrá a v roku 2021 sa do hodinkových dizajnov dostali aj odtiene decentnej zelenej, ktoré im dodali značný šmrnc.

hodinky dámské

Čo kraľuje dizajnu?

Pre dámske hodinky sa, okrem už spomenutých neutrálnych farieb, často používa aj biela a ružová, strieborná i zlatá. Módnymi sa stali dokonca aj veľké farbené ciferníky hodiniek, ktoré kde tu môžeme tiež vidieť.
V dizajne hodiniek síce stále kraľuje okrúhly štandardný tvar, no v dámskych hodinkách sa v uplynulom období presadili aj obdĺžnikové a štvorcové tvary, prípadne iné dizajnovo formované tvary.