Keď volá pokožka o pomoc

Tak, ako existujú milióny rôznych ľudí, s najodlišnejšími povahami, tak isto existuje aj veľmi veľa typov pleti, vlasov a všetkého iného. Svet je miesto plné nekonečným možností a výsledok a preto sme všetci odlišný a máme aj iné vlastnosti. Práve preto si každé telo vyžaduje inú starostlivosť a práve vy ste ten jediný človek, ktorý vie objaviť jeho vlastnosti a reakcie na určitý druh starostlivosti.

krém

Keď chcete svoje telo spoznať, musíte hlavne zistiť ako reaguje na určité látky. Nie každému to isté prospieva a nie každý je na isté veci citlivý. Preto keď vám vaša priateľka Mária hovorí, že jej veľmi pomohla škoricová pleťová maska, nemusí to nevyhnutne znamenať, že takáto maska pomôže aj vám.
Jediný spôsob ako to zistiť je ten, že to musíte sami vyskúšať. Až po vlastnej skúsenosti zistíte, či vám daný produkt skutočne pomáha alebo nie. V prípade, že sa u vás neosvedčil, určite to neznamená, že máte hádzať vinu na svoju kamarátku, ktorá vám jednoznačne nechcela uškodiť. Ide len o to, že má iný typ pleti ako vy, za čo sa na ňu nemôžete hnevať.

Najdôležitejším bodom a zároveň pravidlom číslo jeden je teda zistenie, aký máte vlastne typ pokožky. Najčastejšie typy pokožky sú mastná, zmiešaná a suchá pleť. Zistiť ktorá z nich je tá vaša môže a nemusí byť náročné. Niektoré druhy pokožky sú totižto také zmätené, že reagujú zle skoro na všetko. Vo všeobecnosti suchá pokožka potrebuje veľmi veľa hydratácie, mastná zasa trochu upokojiť a zmiešaná je asi najkomplikovanejšia, pretože sa správa nepredvídateľne.

mýdlo

Poznať svoju pokožku je veľmi dôležité a vlastne aj prvé čo musíte spraviť, keď ju chcete udržiavať krásnu. Hlavne nezabúdajte, že všetky výsledky čo skutočne stoja za to, si vyžadujú aj vyššiu dávku trpezlivosti. Verte, že za každú sekundu čo jej venujete sa vám odvďačí mladistvým vzhľadom a jemnosťou.