Kúpa matraca

Trápia vás bolesti chrbta alebo bývate často seknutý? Možno ani neviete, že to môžete mať z toho, že spávate na nekvalitnom matraci. Na dobrom matraci by ste preto nemali šetriť peniaze a radšej investovať, ako každých pár rokov kupovať nový lacný matrac. Preto, keď sa ráno budíte s bolesťami, máte na matraci preležané jamy alebo sa cítite ako keby ste namiesto matraca https://albero.sk/kategoria-produktu/matrace/ spali na tvrdej zemi, je na čase začať hľadať nový.

Posteľný matrac

Matracov je niekoľko typov a viete si zvoliť presne podľa toho, čo aktuálne potrebujete. Môžeme hovoriť o matracoch penových, pružinových, prírodných, gélových alebo latexových. Niektoré firmy vám vedia taktiež vyrobiť matrac aj na mieru, presne podľa vybraných materiálov a rozmerov vašej postele. Dôležitou vecou, ktorú si mnoho ľudí pri výbere posteľného matraca neuvedomuje je jeho tvrdosť. Mäkšie matrace sú lepšie ak máte menšiu hmotnosť, ale zároveň sú vhodné aj pre ľudí s vyššou výškou, pretože takýto matrac umožní lepšie rozložiť váhu. Tvrdšie matrace by mali byť zase voľba pre človeka vážiaceho viacej kilogramov. Rozhodnutie je avšak subjektívne a každému vyhovuje niečo viac a niečo menej. Väčšina matracov sú teda všeobecne prispôsobené tak, aby spĺňali funkcie pre rôznych ľudí, či už ide o prispôsobenie sa k telu, k polohe počas spánku, vyrovnanie hmotnosti alebo iné funkcie.

Bolesť krku

Možno sa vám z ničoho nič začali objavovať alergické reakcie a neviete z čoho. Mali by ste skontrolovať svoj matrac a pravdepodobne ho vymeniť za nový, najlepšie taký, ktorý sa dokáže prevzdušňovať. Vzdušné matrace totiž v sebe nezadržiavajú plesninu, nečistoty, roztoče, hmyz ani baktérie. Vďaka prúdeniu vzduchu sa v nich dlho neudrží ani pot, voda alebo vlhkosť a teda nerozmnožujú sa tým pádom v ich vnútri ani predošlé vymenované veci (napr. plesne, roztoče, atď.). Okrem matracov pre alergikov sa často predávajú aj matrace označené ako ortopedické, práve tie sú zase vhodnou voľbou pre niekoho vo vyššom veku, koho začínajú trápiť bolesti kĺbov, chrbtice, krku a prípadne aj pre ľudí po operácií alebo so zhoršeným zdravotným stavom, ktorí často potrebujú ležať a odpočívať.