Štýlové sklenené dvere.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré ovplyvňujú celkový vzhľad interiéru, či už ide o rodinný dom alebo kancelárske a komerčné priestory, sú dvere. Asi najvyhľadávanejšími materiálmi sú drevo a dnes už aj sklo. Výhody, ktoré prinášajú sklenené dvere iné materiály nedokážu poskytnúť. K hlavným výhodám moderných sklenených dverí patrí presvetlenie priestoru a nenapodobiteľná elegancia. Nevídané pocitové zväčšenie priestoru a prienik svetla privítajú milovníci modernej architektúry. Sklenené dvere spájajú celý priestor do jedného veľkého homogénneho celku.

sklenene dvere

No od dverí sa vyžaduje aj schopnosť akustickej izolácie od okolitých priestorov. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, sklenené dvere spĺňajú aj tieto požiadavky. Zachytávanie hluku závisí samozrejme od hrúbky skla sklenených dverí, no základné požiadavky už zaručí sklo hrubé 8 mm. Niekedy sa sklenené dvere nachádzajú v priestoroch, kde sa vyžaduje aj určitá dávka súkromia. Tento problém sa rieši pieskovaním, potlačou skla alebo lepením grafickej fólie. Pieskované sklo je veľmi vyhľadávané pretože pôsobí veľmi elegantne a luxusne. Dvere s takouto povrchovou úpravou sú dnes neprehliadnuteľným prvkom každého interiéru.

sklenene dvere 2

U sklenených dverí je už v súčasnosti vyriešená aj otázka bezpečnosti. Kalené sklo totiž získava na tvrdosti a aj bezpečnosti. Kalenie je proces, kedy sa sklo ohreje na vysokú teplotu a následne sa rýchlo schladí. Takto sklo získava jedinečné vlastnosti. Ak aj niekedy dôjde k rozbitiu takýchto sklenených dverí, sklo sa rozbije na malé kúsočky, ktoré nie sú ostré a nikoho nemôžu ohroziť. Takže ak uvažujete nad moderným interiérom, sklenené dvere LM MONT stoja určite za zváženie. Ale dávajte si pozor! Realizácia sklenených dverí má predsa len svoje špecifiká, takže aby ste sa vyhli možným problémom pri finálnej montáži, konzultujte s dodávateľom všetky postupy spojené s osadením samotných dverí ešte pred začatím stavebných prác.