Minimalizmus ako životný štýl

Veľa ľudí má mylný dojem, že minimalizmus nie je nič pre nich, ale možno ak by sa zamysleli a niečo si o minimalizme prečítali, zistili by, že by to mohla byť tá správna cesta.

pokoj

Byť minimalistom nie je o pravidlách, ktoré sa musia striktne dodržiavať, minimalizmus je spôsob myslenia. Neznamená to, že sa musíte všetkého zbaviť, tento štýl je vlastne založený na tom, že máte všetko čo k životu potrebujete a nestaráte sa o to či máte to čo nepotrebujete. A to všetko ľuďom pomáha žiť menej stresujúci a viac naplňujúci život.

Väčšina ľudí si predstavuje, že ak budú chcieť žiť minimalisticky tak sa budú musieť zbaviť všetkého moderného, odsťahujú sa do chatrče, ktorá je niekde v lese, bez elektriny, tečúcej vody a fungujúceho záchoda. Existuje veľa možností ako žiť minimalisticky, bez toho, aby ste museli obetovať svoj iPhone.
Byť minimalistom znamená, že si vážite seba viac ako všetky materiálne veci a, že robíte rozhodnutie na základe toho čo potrebujete a nie toho čo chcete. Neznamená to však, že kupujete len to najlacnejšie, kupujete to čo potrebujete a keďže to potrebujete tak na cene nezáleží. Je to na každom ako veľmi minimalisticky chce žiť, nemusí sa rozhodnúť hneď, môže si prejsť rôznymi stupňami vďaka ktorým sa stan jeho životný štýl viac minimalistickým.

ložnice

1.Zbavte sa toho čo nepotrebujete Zbavenie sa nepotrebných vecí vám umožní lepšie dýchať. Keď sa začnete postupne zbavovať nepotrebných vecí v zásuvkách, skriniach, v podkroví otvorí to váš priestor. Nie len že budete mať viac priestoru na sebarealizáciu ale aj váš byt bude vyzerať väčší.
2. Menej vecí = viac peňazí.
Keď sa začnete zbavovať nepotrebných a luxusných vecí, ktoré máte doma a prestanete kupovať nové, peniaze, ktoré by ste minuli vám ostanú vo vrecku. Preto sú minimalisti na peniazoch menej závislí.

3. Zrazu máte čas
Keď potrebujete menej peňazí, nepotrebujete pracovať toľko veľa. To vám pridáva viac voľného času, ktorý môžete venovať vašim koníčkom, priateľom alebo rodine..

boty

4. Viac energie
Bez všetkého stresu a starostí budete mať, ako zázrakom, viac energie. Keď vás budú napĺňať vaše koníčky, svoj voľný čas budete tráviť s rodinou a dokonca si nájdete čas aj na uvarenie večere, váš organizmus sa vám odvďačí. Ľudia zaťažený materializmom majú vyššie riziko civilizačných chorôb ako ľudia, ktorí žijú relatívne bez stresu.

Každý je iný, to čo má niekto rád, iný mať rád nemusí. Ale myslím si, že každý by mal aspoň vyskúšať minimalizmus. Len sa dať na cestu a možno si uvedomíte, ž minimalizmus je to čo vo vašom živote chýbalo.