Ako vyliečiť vriedky a afty v ústach prírodnou cestou

Malé vriediky alebo afty v ústach sú problémom, ktorý nastáva zväčša pri hormonálnej nerovnováhe, oslabenej imunite, nedostatku vitamínov B a C. Zaujímavé je, že ženy (viac ako muži) s rodinnou anamnézou, v ktorej sa vredy v ústach vyskytli sú náchylnejšie na ich získanie ako ženy, ktoré v rodine nikdy také problémy nemali.
Ak už tento problém máte a chcete podporiť konvenčnú liečbu, existuje viacero prírodných látok, ktoré spoľahlivo zaberú:

sluneční brýle

Med
Táto prírodná „bomba“ nabitá zdraviu prospešnými látkami má antibakteriálne a hojivé účinky. Taktiež pôsobí zvlhčujúco a podporuje rast nového tkaniva. Na vredy môžete použiť surový a neupravený med alebo ho zmiešajte s kurkumou alebo amla práškom na pastu a tú naneste na postihnuté miesto.

Kokosový olej alebo ghee
Obidva tuky majú prirodzene protizápalové vlastnosti a zmierňujú opuch. Aplikácia je jednoduchá: môžete si nimi natrieť vriedky, nechať chvíľu pôsobiť a potom vypľuť alebo si dajte za polievkovú lyžicu ghee alebo oleja do úst, prevaľujte v ústach 10-15 minút a vypľujte. Nezabudnite si poriadne vypláchnuť ústa aby ste odstránili zvyšky!

aloe vera

Aloa pravá (Aloe vera)
Šťava z toho kaktusu účinkuje hneď na dvoch frontoch. Pri vnútornom použití rieši problémy s nedostatočným trávením, prekyslením organizmu a hojí žalúdočné vredy a pri vonkajšom zmierňuje zápalový proces a pôsobí upokojujúco. Najideálnejšie je zadovážiť si celú rastlinku aby ste mali potrebný liek ihneď poruke.

Myrhovník pravý (Commiphora myrrha)
Myrha je oddávna využívaná v čínskej aj ajurvédskej medicíne pre svoje takmer zázračné účinky. Má protizápalové, sťahujúce a analgetické účinky takže ju môžete bez problémov použiť napríklad aj v doma pripravenej ústnej vode:

léčivé rostliny


250 ml prevarenej vody
20 kvapiek mätovej silice
5 kvapiek olejového macerátu z rebríčka obyčajného
60 ml hydrolátu z hammamelu virgínskeho
1 ČL myrhovej tinktúry
120 ml glycerínu

Všetky ingrediencie zmiešajte dokopy a prelejte do čistej, najlepšie vyvarenej, sklenenej fľašky. Užívajte 1 PL 1 až 3 krát denne ako ústnu vodu. Nepite!