Rýchle spôsoby, ako vyčistiť upchatý odtok

1. Použite piest
Piest je najjednoduchší spôsob, ako odkryť kuchynský odtok, umývadlo v kúpelni kúpeľne alebo dokonca záchod. Vytvára vákuum a zdvihne zvyšky rúrok, aby sa voda mohla dostať dole. Vždy ho majte poruke, pretože nikdy neviete, kedy budete potrebovať jeden takýto piest. Tu sú kroky na použitie piestu:
· Chráňte svoju podlahu / dosky okolo zaneseného umývadla / toalety novinami alebo starou handričkou.

odtok vody

· Ak je to možné, odstráňte prebytočnú vodu z umývadla. Na druhú stranu, pre toaletu, uistite sa, že je prinajmenšom dostatočná voda, aby sa voda dostala smerom hore. Ak nie je dostatočná voda, možno budete musieť pridať niečo pomocou vedierka.
· Vypnite hlavný prívod vody pre splachovanie v prípade, že odlepíte toaletu.
· Stlačte piest a niekoľkokrát stlačte smerom nadol a smerom nahor. Mali by ste počuť satie.
· Voda by mala začať ustupovať. Opakujte akciu, kým sa nezbaví všetka voda.

kuchyňský dřez

2. Teplá voda a saponát na riad
Teplá voda a saponát na umývanie riadu môžu ľahko uvoľniť mastnú špinu a vyčistiť rúry kuchynskej linky alebo umývadla v kúpeľni. Jednoducho pridajte trochu saponátu a nalejte horúcu vodu do upchatého umývadla. Počkajte pol hodiny, potom použite piest, aby systém vypláchol.

3. Používajte čističe chemických odtokov
Vždy používajte chemické čistiace prostriedky ako posledné riešenie, pretože mnohé z nich produkujú škodlivé vedľajšie produkty, ktoré môžu byť nebezpečné pre kovy používané v dreze. Chemické čistiace prostriedky sú ľahko dostupné v obchodoch s potravinami a drogériách.
Musíte jednoducho vyliať chemikálie do kanalizácie s trochou teplej vody a počkajte 30 minút pred vypláchnutím systému. Táto metóda je veľmi užitočná pre kuchynské a kúpeľňové upchávky pozostávajúce z jedla, mastnoty, vlasov, mydla a zubnej pasty. Tu je niekoľko tipov, pri používaní chemických prostriedkov:

· Kúpte výrobok, ktorý je bezpečný a nepoškodí vaše porcelánové / kovové drezy.
· Postupujte podľa pokynov uvedených na štítku produktu.
· Uistite sa, že v miestnosti je dostatočné vetranie.
· Minimalizujte kontakt chemikálie s pokožkou.