Detské hodiny s GPS: Pre deti bezpečnosť, pre rodičov pokoj

Sledovanie pomocou GPS je novinkou medzi gadgetmi, vytvorenými špeciálne na to, aby sa starali o bezpečnosť detí. Zásada tohto prístroja je pomerne jednoduchá: hodinky sú na ruke dieťaťa a rodičia so špeciálnou aplikáciou nainštalovanou na telefóne, na diaľku vedia kde ich ratolesť práve je. Hlavnou funkciou hodín s GPS je samozrejme sledovanie polohy. Napríklad rodičia môžu skontrolovať, či ich malý školák navštívil školu a kde šiel po škole.
Miesto dieťaťa sa určuje 3 spôsobmi:

smarthphone

· Používanie GPS a GLONASS (satelitná komunikácia). Vysielač nainštalovaný v hodinách vysiela signál, ktorý prijíma satelitom. Rodičia používajúci funkciu v aplikácii a v telefóne vidia na obrazovke mapu s presným umiestnením dieťaťa.

· Prostredníctvom mobilnej komunikácie (LBS). Miesto dieťaťa je v tomto prípade určené najbližšou vežou mobilného operátora a keďže pokrýva pomerne veľkú oblasť, údaje, ktoré rodičia dostanú týmto spôsobom, nemusia byť úplne presné.

· Prostredníctvom WiFi. WiFi siete sú takmer všade, stojí za to ich rozpoznať, signál okamžite prejde na celosvetový web a rodičia budú vedieť presnú adresu, kde je ich dieťa.
Samozrejme, je najlepšie, aby hodiny určovali geolokáciu dieťaťa vo všetkých uvedených spôsoboch, pretože situácie sú odlišné. Napríklad v školských silných betónových stenách je signál GPS zablokovaný, ale je tu WiFi, takže s ním získate informácie. Ďalšia situácia spočíva v tom, že dieťa kráča v parku, kde nie je WiFi, ale satelitný a mobilný signál je vynikajúci, takže tieto zdroje budú použité na určenie polohy dieťaťa.

chytré hodinky

Odborníci odporúčajú, aby rodičia pri výbere hodiniek s GPS venovali pozornosť nasledujúcim vlastnostiam:
· kvalita a bezpečnosť materiálov, z ktorých je toto zariadenie vyrobené;
· doba trvania batérie – čím viac, tým lepšie;
· Dostupnosť vlastnej mobilnej aplikácie, ktorá môže byť nainštalovaná na iOS a Android;
· jednoduchosť rozhrania.