IGTV spoločnosti Instagram odporúčalo

Spoločnosť Instagram sa ospravedlnila a povedala, že videá z tejto služby odstránila a vypustila jeden účet priradený k jednej klipu.
IGTV bola spustená v júni a je považovaná za spôsob, akým majiteľ spoločnosti Instagram Facebook konkuruje YouTube.

sociální média

Podobne ako v službe YouTube ľudia môžu na IGTV uverejňovať dlhé videá. Ktokoľvek, kto používa aplikáciu Instagram, odporúča, aby sledoval klipy, ktoré služba verí, že sa im bude páčiť alebo ktoré sa ukážu ako populárne.
Podnik Insider vo svojom vyšetrovaní sledoval, ktoré videá boli odporúčané užívateľom novozaloženej služby IGTV.
Jej novinári vytvorili fiktívny účet na IGTV a naplnili ho profilovými informáciami, ktoré naznačujú, že ho používa dieťa.

Počas trojtýždňového obdobia Isobel Hamilton povedal, že dve videoklipy ukazujúce mladé dievčatá v „sexuálne sugestívnych“ pózach boli odporúčané fiktívnym používateľom, ako aj ďalšie grafické video.
Niekoľko ďalších videí so sexuálnym obsahom bolo tiež presunutých do účtov.
Videá s mladými dievčatami boli hlásené polícii NSPCC. Táto charita pomohla Business Insider pri svojom výskume a preskúmala obsah, ktorý našli reportéri.
Videá boli odstránené päť dní po ich nahlasovaní.

„Je to ďalší príklad toho, že Instagram nedokázal odstrániť obsah, ktorý porušuje jeho vlastné pokyny,“ povedal NSPCC Business Insider.
Ako odpoveď, Instagram povedal, že sa „hlboko staralo“ o to, aby sa zabezpečilo, že všetky Instagram, vrátane IGTV, boli „bezpečné miesto“.
„Máme nulovú toleranciu pre každého, kto zdieľa explicitné obrázky alebo obrázky zneužívania detí,“ povedal BBC.

instagram

Povedal, že má proaktívny a reaktívny systém nastavený na pomoc pri odstraňovaní nevhodného obsahu.
Všetok obsah, ktorý nahlásil podnikateľský subjekt Insider, bol teraz odstránený, ako aj jeden účet, ktorý zistil porušenie komunitných pokynov.