Náš život je tak veľmi náš!

Klameme si. Často to nie je na vedomej úrovni. Zo zvyku. A možno aj z rezignácie. Klameme si, že to, ako žijeme, koľko máme lásky, sebalásky, peňazí, vzťahov, práce, aké z toho máme pocity, aká je miera nášho vnútorného naplnenia, je presne toľko, koľko si zaslúžime. Nie je. Sme krásne, múdre, vtipné, láskavé, jedinečné, vzácne, mocné, silné, schopné, úžasné. NAŠA HODNOTA je väčšia ako si vieme predstaviť. Sme VIAC ako ukazuje ručička na váhe a cenovka na oblečení, ktoré nosíme. Sme VIAC ako to, koľko priateľov máme na sociálnych sieťach. Sme VIAC ako čiastka na našich účtoch. Sme VIAC ako myslia tí, ktorí rozhodujú o našich životoch v práci a na úradoch. Prečo sme im dali takú moc? Prečo to nie sme my, kto rozhoduje o našom živote? Náš život je tak veľmi náš! Tak veľmi, že si to ani asi nevieme predstaviť. Necítite v tom tú slobodu? Tú úľavu? To vzrušenie?

svoboda

KAŽDÁ Z NÁSz nás má silu a schopnosť zmeniť svoj život. Objavme ju a osloboďme ju. No a čo, ak budeme iné ako si nás predstavovali. No a čo, ak budeme INÉ AKO OSTATNÍ. No a čo ak nikto nebude chápať, prečo sme odišli z dobre platenej práce, prečo sme opustili partnera, prečo dávame deťom na desiatu ovocný šalát, prečo separujeme aj každý minikúsoček plastu, prečo si vediem rodinné účtovníctvo ako v 19. storočí, prečo sme dali svojmu psovi meno ako mačke, prečo sa spúšťame po zábradlí ako malé deti…

piknik

NO A ČO! Ak cítime naplnenie niekde inde ako v doterajšej práci, ak sme s partnerom iba kvôli strachu zo samoty, ak naše deti vychovávame, že nie je dobré jesť na desiatu chipsy, ak sa potrebujeme zdisciplinovať vo financiách a viesť si záznamy nám pomôže, ak chceme vybočiť z davu a mať radosť z udivených tvárí, ak na nášho psíka zavoláme „Mickáaaa!“, ak máme radosť robiť niektoré veci tak, ako keď sme boli malé… Tak to robme! Žime tu a teraz. Nikto na svete sa nenarodil preto, aby nás urobil šťastnými. Iba MY. Každá jedna z nás to môže urobiť. Nemajme strach. Sme chránené a milované. Dôverujme životu.
Ak SAMY SEBE DOVOLÍME byť šťastné a naplnené, ak objavíme svoj skutočný potenciál, dáme si veľký dar. A tento dar bude darom aj pre celý svet.