Slovenské fashion blogerky

Tento rebríček najlepších Sloveniek pôsobiacich v oblasti módy sme nezostrojili len na základe počtu followerov ale aj na základe ich popularity, ocenení a kampaní.

moda

Nemožno poprieť že medzi najvýraznejšie mladé slečny patrí SweetLadyLollipopop. Ide o Ivanu Petrášovú ktorá pochádza z východného Slovenska, konkrétne zo Svitu. Má len 203 rokov a už je zbehlá v oblasti marketingu i keď študuje žurnalistiku v Bratislave. Jej štýl je dosť elegantný na jej vek, v teplákoch a teniskách ju nájdete skôr zriedka. Namiesto športových outfitov nosí veľa šiat, sukní a nechýbajú ani lodičky. Blogu sa venuje už od roku 2010 a v rokoch 2014, 2015 a 2017 získala druhé miesto v súťaži Slovak Fashion Blogger of the year. Na Instagrame ju odoberá 35 600 fanúšikov.

V oblasti módy vyniká i Janatini. Jana Tomas založila blog v roku 2012 a móda bola jej prácou dokonca i v televíznej tvorbe kde pracovala ako kostýmová výtvarníčka pre seriál Panelák. Okrem blogovania sa venuje i poradenstvu, kde si vezme na paškál váš šatník a pôjde sa v vami na nákupy. Z nových i starých kúskov vám zostrojí outfity ktoré vám podčiarknu osobnosť i postavu. Je o nej známe že nenosí nič čierne, pretože čierna pre ňu nie je farba a nie je pre ňu umenie poskladať čierny outfit. Vyhrala i súťaž SLOVAK BLOG AWARD 2017. Jej počet sledujúcich na Instagrame je momentálne 31 600.

fashion

Ďalšou úspešnou mladou ženou je i Rebeka Wechsler ktorá žije v Prahe. Má 25 rokov, pochádza z Košíc no s manželom žije v stovežatej metropole. Blog založila ešte v roku 2009. Má veľmi osobitný štýl, pričom preferuje vintage kúsky. Jej cieľom je trvalo udržateľná móda a nie fast fashion, i keď nakupuje i tam ale ako sama prízvukuje s mierou. Na oceňovaní SLOVAK BLOG AWARD 2017 získala tretie miesto. Na Instagrame má vyše 13 800 fanúšikov.

Medzi ďalšie úspešné Slovenky ovládajúce sociálne médiá s módou patrí Lapkinn a Lauren. Okrem nich je i mnoho menej známych no napriek tomu zaujímavých žien pôsobiacich v móde napríklad Freshion ktorá má francúzsky šarm a obľubuje pásiky na oblečení. To boli naše krásne a vkusne oblečené blogerky. Sledujete niektorú z nich?