Španielsko a jeho krásy

Táto krajina nemôže byť braná len, ako dovolenková destinácia, ktorú vám odporúčajú kamaráti. Pokiaľ sa sem rozhodnete vydať, určite musíte vyskúšať nasledujúce veci. Pre spoznanie Španielska nestačí iba jeden výlet, určite sa oplatí cestu aj opakovať.

západ slunce

  1. Ako prvé vás určite zaujímajú pláže. Kto by sa po dlhom namáhavom roku nechcel poslniť? Španielske pláže sú vám plne k dispozície. To, že je Španielsko rok čo rok stále obľúbená oblasť pre dovolenku nie je len tak. Medzi obľúbené patrí napríklad pláž Cala d´Hort na Ibize, Astúria na juhu Španielska, Costa del Sol v Torremolinosa mnoho iných. Ako najkrajšie sa však spomínajú najmä tie na Ibize a Malorke.

 

  1. Jedloje jednou z najzaujímavejších atrakcií. Každopádne stále sa niečo nájde aj pre tých, čo nemajú za potreby svoje chuťové poháriky obohacovať. No, určite by bolo hriechom nepoddať sa lokálnemu menu. Také tapas je klasická rodinná hostina. Táto oblasť sa vyznačuje aj svojimi morskými plodmi, syrom, gazpachom, paellou a i. Dobrú chuť.

 katedrála

  1. Španielsko má taktiež svoju kultúrnu vložku– narodili sa tu tí z najslávnejších osobností, ako Pablo Picasso, Salvador Dalí, Goya alebo Velazquéz. S ich životom a dokonca originálnymi dielami sa môžete osobne zoznámiť v osobitých galériách a múzeách. Okrem maliarov tu tvorilo aj veľa architektov. Odporúčame návštevu Sagrada Familie, ako najznámejšej atrakcii pre turistov, ako aj nadšencov umenia.

 

  1. Vášnivý tanec flamenco je vždy prijemné zahliadnuť. Hlavne navečer, na ulici, v podniku, je jedno kde, chytí vás jeho pútavý rytmus gitary a červená vlniaca sa sukňa tanečníčky. Ide o veľmi romantické a energické predstavenie.

 

  1.  A čo turistika? Ak ste si mysleli, že Španielsky kraj je len o mori a nočných kluboch ste na omyle. Váš výlet sa môže spájať aj s turistikou. Oblasť Pyrenejí tu je len pre vás. Najvyhlásenejšie oblasti sú Navarro, Katalánsko a Aragón. Ak chcete navštíviť Andalúziu, zastavte sa na Gibraltári. Prijemnú prechádzku vám spríjemnia opice makaky.

 
Ako ste si mohli prečítať, Španielsko ponúka mnoho možností ako stráviť svoju dovolenku podľa vašich predstáv, tak ako ste si ju vysnívali. Charakteristický je práve temperament tejto krajiny. Farby, chute a zážitky, ktoré prežijete vám môže ponúknuť jedine Španielsko.