ÚNAVA POČAS MATERSKEJ? MINULOSŤ

Aj na materskej dovolenke môžu mať ženy kopec energie a vitality. Pomocou našich rád môžete byť prospešná sebe aj svojmu dieťaťu.
·         Hýbte sa
o   Je jasné, že počas materskej dovolenky sa asi ťažko prinútite cvičiť. Zapojte do dňa s dieťaťom pohybové aktivity, ktoré pomôžu vám i dieťaťu. Vyrazte si na ihrisko, preliezky, môžete si zahrať loptové hry. Ak vám to čas vonku nedovolí, môžete si zahrať hru i v pohodlí domova.
veselá matkla se synem
·         Nezabúdajte na pitný režim
o   Zdravý pitný režim je základom zdravého životného štýlu. Nech idete kamkoľvek nezabúdajte na vodu pre dieťa, ale i pre seba. Nemáme na mysli sladké malinovky z ktorých ste stále smädné, ale čistú, prípadne minerálnu vodu. Nič nepokazíte bylinkovými čajmi.
·         Stromy  = pozitívna energia
o   Ak máte možnosť dobite si energiu v prírode medzi stromami. Najlepšou voľbou je prechádzka medzi stromami spolu s vašim dieťaťom. Ak budete mať šťastie na pekný slnečný deň, dodá vám kopu pozitívnej energie do ďalších dní.

·         Smejte sa
o   Vaše dieťa sa zasmeje denne asi 300 krát, dospelý človek len 15 krát. Smejte sa. Zabávajte sa s vaším dieťaťom a z chutí sa zasmejte. Prípadne si pozrite večer pred spánkom dobrý program, komédiu pri ktorej sa zabavíte. Smiech okysličuje telo, mozog a tým pádom zlepšuje zdravie a dodáva energiu.
·         Doprajte si dobré jedlo
o   Dávajte si pozor na jedlo. Ak sa budete počas materskej prejedať, budete sa cítiť unavená, slabá a bez energie. Najlepšie je si jedlo pripravovať z čerstvých a kvalitných surovín. A aj vaše dieťa sa naučí popri vás dobrým stravovacím návykom.
matka s dítětem na trávníku
·         Perfektný partner
o   Samozrejme výhodou je mať doma partnera, ktorý vám je oporou a máte možnosť si starostlivosť o dieťa rozdeliť. Keď sa potrebujete dobre vyspať, alebo navariť dobrý obed stačí keď si partner vyjde na prechádzku s dieťaťom a vy načerpáte energiu.
o   Materskú dovolenku si treba užívať a nie byť unavená a vyčerpaná. Všetko sa dá, keď k tomu zaujmete ten správny postoj.