V paneláku pneumatiky neuskladníte. Preto si nájdite dobrý pneuservis

Bývame v paneláku a naozaj nemáme miesta nazvyš. Pivnica je maličká a sme radi, že sa do nej vojde vôbec to, čo sa do nej vojde. Uskladnenie pneumatík na zimu alebo na leto, je preto pre nás nezrealizovateľné. Vždy som žila v presvedčení, že pneuservisy túto službu, teda uskladnenie pneumatík,,ponúkajú automaticky. Bolo mi jasné, že to nie je bezplatné, no to, že nás v pneuservise pošlú do teplých krajín. Naše auto bolo prezuté a my sme ostali stáť so štyrmi pneumatikami, ktoré sme mimochodom do nášho mini autíčka nemali ako naložiť. Situácia ako vyšitá zo zlého filmu, len v tomto prípade išlo o smutnú realitu.Človek odmontúva pneumatiky z automobilu
Preto si dopredu zistite, či daný pneuservis ponúka túto, na prvý pohľad, úplne automatickú službu. Problémom totiž nie je len to, že na pneumatiky nemáte miesto, ale i to, že doma ich profesionálne uskladníte len veľmi ťažko. My sme po dlhšom hľadaní narazili na pneuservis Dubnica, kde nájdete všetky služby, a to vrátane predaja aj uskladnenia pneumatík, pod jednou strechou.

Ako musia byť pneumatiky uskladnené tak, aby vám poslúžili aj budúci rok?

  • Pneumatiky musia byť odložené v absolútne čistom a zároveň suchom stave. O to sme sa pokúšali, no verte, že vo vani je to naozaj ťažké. Ani v umyvárni áut to nebolo dokonalé.
  • Pneumatiky musia byť uskladnené v suchom prostredí, kde nie je extrémne teplo ani zima. Zároveň by v tejto miestnosti mal prúdiť vzduch. Teraz sa zamyslite. Koľko takýchto miestností máte v panelákovom byte? Pretože my ani jednu.

Pneumatika z auta zavesená na prístroji
Čo sa stane, ak pneumatiky uskladníte nesprávne?
Asi vás bude zaujímať, čo sa stane s pneumatikami, ktoré zimu alebo leto strávia v nevhodných podmienkach. V našom prípade, boli dvojročné pneumatiky po pol roku uskladnenia, takmer nepoužiteľné. Na aut sme ich síce dali, no po prvej jazde jedna z nich vyfučala a ostatné postihol podobný osud v priebehu nasledujúcich mesiacov.