6 pozitívnych skúseností, ktoré môžete získať odsťahovaním sa na vidiek

1) Budete vnímavejší
Mimo mesta je všetko omnoho tichšie a pokojnejšie. Za nejaký čas si všimnete to, čo ste v meste nikdy nevideli. Že sa slnečné lúče dotkli vašej tváre a rúk, že za letného popoludnia mimo iných čuchových vnemov zacítite aj jemnú vôňu čerstvo pokosenej trávy a rozkvitnutých ruží a že sa váš sluch postupne učí rozlišovať jednotlivé tóny jarného štebotu vtákov. Všetko si budete viac vychutnávať a tešiť sa z maličkostí.

cesta

2) Zmení sa vaše globálne myslenie
Vaša hrdosť a rešpekt k Zemi zosilnie až na vlastné očí uvidíte divé búrky ženúce sa cez dlhé lány s obilím, snehové smršte ticho zasypávajúce stromy a les za vaším domom, východy slnka na vrcholkoch vysokých hôr. Vtedy si len v tichej bázni uvedomíte svoju prepojenosť. Že to VY – ste vlastne tá planéta na ktorej žijete.

3) Pomalšie tempo života
I keď sa môže zdať, že dedinčania majú náročnejší a ťažší život oproti mestským ľuďom pretože nemajú k dispozícii rôzne vymoženosti, mier okolitého prostredia vás predsa len bude viac nabádať k pomalšiemu tempu.

4) Dobrodružstvo
Aj taká zásadná vec ako vlastná záhrada alebo domáce zvieratá v ohrade dajú vášmu životu úplne iný rozmer. Dobrodružstvom sa môže stať hoci aj obyčajné hľadanie vajíčok po dvore od neposlušných sliepok, ktoré ich naschvál neznesú do vytvoreného a pohodlného hniezda alebo štveranie sa na vysoký rebrík aby ste obrali jablká aj z najvyššieho konára. Ak navyše máte deti, zažijete kopec radosti z objavovania aj väčšej blízkosti.

kurník

5) Noví priatelia
Na vidieku ľudia mali od nepamäti akosi bližšie k sebe. Dôvodom je potreba pomoci. Napríklad pomoc suseda pri zabíjačke bude vrátená vašou pomocou pri rýľovaní záhrady. Vďaka takému spôsobu fungovania nie raz vznikajú tie najkrajšie a najdlhšie priateľstvá.

6) Zdravšie jedlo
Čerstvý vzduch a lokálne organické potraviny, ktoré „neprecestovali“ tisíce kilometrov aby sa dostali na váš stôl sú ďalším pozitívom vidieka. Dostanú vaše telo aj myseľ do skvelej kondície.