Ako zarobiť na bytoch?

Na Slovensku je množstvo malých podnikateľov, ktorí sa rozhodli klasické zamestnanie vo fabrike či kancelárii vymeniť za prácu, v ktorej sú pánom sami sebe. Má to samozrejme svoje výhody ale aj nevýhody. Kým väčšina sú živnostníci, robiť pod pečiatkou znamená určitú istotu pri maródovaní či zaplatená dovolenka. Ak však zarábate sami na seba, svojej práci sa venujete podľa svojho uváženia a často krát pracujete aj z domu ako si vy určite. Jedným z dobre vynášajúceho businessu je kúpa bytu a môžete to realizovať aj popri starom zamestnaní. Ľudia na bytoch dokážu zarobiť slušné peniaze a majú tak vedľajší príjem.
 
byty

Predaj                                    Jedna časť ľudí, ktorí skupujú byty za účelom zisku, sa zaujímajú skôr o staré, nezrekonštruované byty v pôvodnom stave. Takéto nehnuteľnosti sú na trhu v oveľa nižších cenách. Vy tak môžete prerobiť vnútro podľa najnovších trendov. Do rekonštrukcie sa v dnešnej dobe mladým ľuďom veľmi nechce a preto sú ochotní zaplatiť za hotový byt vyššie sumy. Výhodu majú tí, ktorí si vedia manuálne práce urobiť svojpomocne. Na kompletne prerobenom byte tak môžete zarobiť aj niekoľko tisícok Eur, záleží to len od vašej šikovnosti.
 
apartmány

Prenájom                                Druhá skupina nehnuteľnosť kúpi, či už v pôvodnom stave alebo prerobený a používa ho za účelom prenájmu. Byty sú dnes drahé a nájom je veľmi rozšírený, preto sa o záujemcov nemusíte báť. O byt, ktorý budete mať vo vlastníctve sa samozrejme musíte starať a prípadné poruchy opraviť. Ceny sa šplhajú stále vyššie a preto sa nebojte vypýtať si dostatok na to aby vám to pokrylo prípadnú hypotéku, energie, inkaso a aby vám niečo aj mesačne ostalo na prípadné výmeny či opravy. Výhodou je ak izby aspoň čiastočne zariadite a ľudia tak budú mať základnú vybavenosť ako práčka, chladnička a nábytok. Tak si môžete od nájomníkov vypýtať vyšší mesačný nájom.