Koľko vás budú stáť svadobné oznámenia a pozvánky

Svadba nie je e najlacnejšou záležitosťou. My sme plánovali naozaj malú svadbu, do ktorej sme neboli ochotní investovať nejaké šialené peniaze. Keďže ja aj môj, už teraz, manžel, milujeme varenie, menu sme si vyriešili svojpomocne. Koláče napiekli babičky a tety, sálu nám prenajal známy, o dekorácie som sa postarala taktiež ja. Čo sme si však svojpomocne vyrobiť nevedeli, boli kvalitné svadobné oznámenia graphicsoul a pozvánky na svadbu. Tie, ktoré sme pokusne vytlačili z domácej tlačiarne boli chabým pokusom o umenie, ktorým sme nepochybne nechceli zaťažovať svoje okolie. Vzhľadom na to, že išlo o jednu z mála častí svadby, za ktorú sme museli platiť, som o cenách za tieto služby získala priam dokonalý prehľad. Ak vás teda zaujíma, koľko zaplatíte ta tieto svadobné „tlačoviny“, nech sa páči.Nevesta v dlhých svadobných šatách stojí na skalách pri jazere.jpg

Svadobné oznámenia a pozvánky – cena sa nelíši

Cena oznámení je v podstate rovnaká. Papier ako papier, rozmer ako rozmer, tlač ako tlač. Vlastne takto, papier je asi najrozhodujúcejší. Papier s vyššou gramážou bude vždy drahší. To platí aj o jeho povrchovej úprave. Čistý papier je lacnejší, no perleťový, strieborný či zlatý, býva drahší.

Svadobné oznámenia a pozvánky – cena:
Tieto ceny platia pre rozmery okolo štrnásť krát desať centimetrov, ide teda o bežnú veľkosť oznámení a pozvánok. Ak by ste chceli niečo netradičné, teda väčšie alebo menšie, musíte rátať s rozdielnymi cenami. Menšie rozmery však nemusia byť vždy lacnejšie. Informujte sa preto priamo vo firme, ktorá bude oznámenia a pozvánky tlačiť.
Muž nesie nevestu v bielych šatách na rukách.jpg

0,55 €/kus na – perleťový biely papier ( gramáž okolo tristo gramov)
0,35 €/ kus – matný alebo lesklý papier, ktorý je farebný z oboch strán (váha cca tristo až tristopäťdesiat gramov)
0,45 €/ kus – krémový papier s nižšou váhou, okolo dvestopäťdesiat gramov
0,50 €/ kus – strieborný perleťový papier s vysokou gramážou ( od cca dvestopäťdesiat do cca tristo gramov)