Matrace, ktoré nepotrápia vašu peňaženku ani chrbát

V posteli trávime okrem príjemných a vzrušujúcich chvíľ s našimi partnermi aj takmer tretinu života. Či je nám to príjemné alebo nie, do postelí by sme mali venovať čas aj peniaze, aby sme si ušetrili naše zdravie. Tak ako aj na fyzické zdravie, tak aj na to psychické má výber vašej postele vplyv. Veď predsa, porovnajte si ráno, kedy sa cítite sviežo a s chuťou do nového dňa a ráno, kedy by ste najradšej ostali celý deň v posteli, pretože ste úplne rozbití a rozlámaní z vašej postele.

spanok

Všetky nepríjemné rána môžete ukončiť práve vďaka matracom, ktoré naozaj stoja za to. Matrace od značky SEGUM patria k jednotkám na trhu už nejaké tie roky. Venujú sa práve výrobe matracov z rôznych materiálov, ktoré sú prospešné pre zdravie vašej chrbtice a celkovo vášho tela.

Najlacnejšie matrace tu nájdete už od približne 100 eur, no ceny tých najlepších sa môžu vyšplhať aj omnoho vyššie. Pri výbere matracu vhodného pre vás rozhodne pozerajte na parametre ako sú tvrdosť matracu, jeho záruka, nosnosť, zloženie, šírka či rozmery.

postel

Záruka týchto matracov sa pohybuje od dvoch do desiatich rokov a má výrazný vplyv aj na cenu daného produktu. Ak sa pýtate na tvrdosť, ide o faktor, ktorý sa označuje písmenkom H alebo T. čím vyššie číslo je pri tomto písmene, tým tvrdší bude daný matrac. Každý sme iný a práve preto je dôležité, aby si človek určil tvrdosť podľa svojich preferencií. Aj šírka matracu je jeho dôležitý parameter, ktorému by mala byť venovaná pozornosť. Môžete si vybrať šírky medzi 9 do 25 centimetrov, pričom treba vedieť, že šírka tiež súvisí so zložením.

Vyskúšajte aj vy kvalitný spánok, ktorý vás pozitívne naštartuje do ďalšieho dňa. Zamávajte nociam plných budenia, prehadzovania a bolestí chrbta, investícia do matracu je totiž zároveň investícia do zdravia, ktoré máme len jedno.