Prečo nie je móda univerzálna?

Určite sa vám už stalo, že ste sa buď osobne alebo len virtuálne cez počítač, alebo televízor vybrali na módnu prehliadku. Často sa stáva, že dámy z nej vyjdú viac frustrované ako pri nákupe džínsov, z ktorých nemajú tú správnu veľkosť. Dôvod je extravagantnosť a bizarnosť kúskov, ktoré majú prísť do ďalšej sezóny. Zdá sa, že byť in podľa skúsených odborníkov zahrňuje v sebe byť tak trochu aj bláznom.

přehlídka

Načo sú vlastne dobré?
Ak sa takýto štýl nedá nosiť, mnohí sa k nej radšej ani nepriblížia. Či už kvôli jej neštandardnosti alebo cene. Existuje niekoľko druhov módnych návrhárov a ich prezentácií. Medzi tie, ktoré sú najdrahšie sa bezpochyby radia šialené kreácie, ktoré nemajú s praktickosťou absolútne, ale absolútne nič spoločné. Títo ľudia to berú ako formu umenia. Extravagantný obraz, ktorý si zavesíte iba u vás v spálni a bude patriť iba vám. Kúsok, ktorý by akoby zachytil vašu dušu. Ani s ňou nejdete na pretras len tak po ulici. Dá sa teda povedať, že bezpochyby slúžia tým s väčším umeleckým cítením ako aj boháčom, ktorí sami nevedia, kde by mali svoje bohatstvo utratiť.

Čo je naozaj univerzálne?
Jednoducho to, čo je vyslovene určené na každý deň. Tým sa módne domy neradi prezentujú. Podľa nich to je fádne a neudáva to smer do budúcna. Navyše, také kúsky majú vo svojich obchodných domoch na rozdávanie. Teda, bohužiaľ, nie doslova. Jednoduchému štýlu sa väčšinou venujú lokálny umelci, ktorí majú dobrý záujem o ľudí a novú, naozaj nositeľnú módu, ktorá by bola z časti aj umením. Niekedy sa však stáva, že samé školy nevyučujú jednoduchosť, ale iba okázalosť a nie prispôsobivosť.

molo

Čo naozaj chcete nosiť?
To je otázka na každého z nás. Nie sme totiž celebrity, ktoré sa premávajú po uliciach obklopení paparazzmi. Sme normálni a obyčajní, s rovnako obyčajnou prácou. Preto niet divu, že fashion show sú neraz iba naozajstnou šou. Brať si príklad z nich sa rozhodne neoplatí. Teda, ak sa neplánujete presťahovať do Hollywoodu.