SEO: do čoho sa skutočne oplatí zainvestovať

Niektoré časti SEO optimalizácie pre internetové vyhľadávače viete zvládnuť aj sami, teda aspoň do istej miery. Niektoré sami až tak dobre a úspešne nezvládnete. Do čoho sa skutočne oplatí zainvestovať a čo by ste mali skúsiť urobiť na vlastnú päsť? Pokúsim sa vám aspoň trochu a z časti poradiť.
Myška na obrazovke počítača namierená na slovo „SEO“

Skúsenosti nad zlato

Na úvod vám ešte poviem to, že nasledujúce rady a postrehy vyplývajú čisto z mojich osobných skúseností. Nie som žiadny SEO expert ani špecialista. Nikdy som nepracoval v žiadnej SEO agentúre, proste mám web, veľa čítam, veľa zisťujem a hlavne veľa skúšam. Preto vás prosím, ak by ste s niektorými vecami nesúhlasili, alebo ak by ste niekde inde narazili na nejaké iné informácie, neukameňujte ma vo svojich myšlienkach.

Zaplaťte si za…

  • Linkbuildignalebo ak chcete, tak po slovensky – „spätné odkazy“, to je prvá vec, za ktorú si proste zaplatiť musíte. Áno, môžete ich získať aj zadarmo, čo vám však neradím. Investoval som strašne veľa energiu a času do ich vytvárania, no v konečnom dôsledku nemali skoro, respektíve, skutočne žiadny efekt.
  • Technická časť SEO optimalizácie je ďalšou vecou, ktorú by ste mali vložiť do rúk odborníkov. Ak sa do toho nevyznáte, nenarobíte veľa zázrakov.
  • SEO analýza je tiež dobrá vec, v podstate vám na začiatku poradí odborník, budete vedieť čo a ako a všetko sa vám bude robiť omnoho ľahšie.

Dievča sa pozerá do notebooku a usmieva sa

Toto zvládnete sami

  • Vytvoriť si texty, to by ste fakt mali zvládnuť sami. ak nemáte s písaním žiadne skúsenosti, proste si niečo naštudujte, verte mi, dá sa to zvládnuť pomerne ľahko.
  • Aktualizácie stránky, myslím tie dennodenné, to by ste tiež mali vládnuť na vlastnú päsť. Podľa mňa sa oplatí platiť si človeka až vtedy, keď vám web dostatočne zarába.
  • Úplne sami by ste mali zvládnuť aj nejaký ten online marketing, čo sa samotnej myšlienky týka. Ak však nepatríte k úplne kreatívnym osobám, možno je dobré popremýšľať aj nad nejakým pomocníkom.