Ten najlepší mikrofón na domáce použitie

Všetci poznáme situáciu, keď telefonujeme a naše susedná strana nám stále hovorí, že nám dobre nerozumie. Častokrát máme vo zvyku zvaľovať chybu na zlý signál, na služby operátora, na zlé počasie. Ani si neuvedomujeme, že chyba môže byť práve v používaní zlého typu mikrofónu. Aké typy mikrofónov teda poznáme?

hudební studip

Mikrofóny vhodné pre počítač

Mikrofóny, ktoré používame v spolupráci s našimi osobnými či stolovými počítačmi, sú pomerne lacné jednoduché a samozrejme menej kvalitné. Tieto mikrofóny sa pripájajú zvačša do takzvaných jackových vstupov a ich signál je pomerne slabý a nízkej kvality. Ale poslúžia ako núdzová náhrada pri občasných telefonátoch cez skype, alebo núdzového záznamu nejakého ľahkého komentára.
Ďalším typom mikrofónu vhodného pre počítače je tzv. typ USB mikrofón. Tento typ mikrofónu sa, ako už hovorí jeho názov, využíva v pripojení do USB portu počítača. Signál prichádzajúci z takéhoto mikrofónu je vo väčšine prípadov vyššej kvality. Možno už uvažovať aj o nejakom kvalitnejšiom zázname alebo kvalitnejšom skype hovore.

mikdrofon

Kvalitnejšie mikrofóny

V prípade, že to myslíme so záznamom zvuku vážnejšie, potrebujeme sa poobzerať po úplne odlišnom sortimente mikrofónov. Tieto mikrofóny však už vyžadujú aj odbornejšie a technicky náročnejšie príslušenstvo a častokrát ich nie je možné pripojiť samostatne priamo do počítača. Vyžadujú tzv. externú zvukovú kartu alebo externý mixážny pult. Cenovo sa taktiež dostávame už do oveľa vyšších hladín. Avšak kvalita snímaného zvuku z takýchto mikrofónov cez externé zvukové zariadenia a zvukovej karty je neporovnateľne vyššia. Pomocou týchto mikrofónov môžeme uvažovať už aj o nahrávaní spevu, nástrojov a rôznych zvukových efektov. Častokrát tieto mikrofóny potrebujú takzvané externé napájanie, ktoré je realizované pomocou batérií alebo špeciálnych adaptérov.