Vzdelanie to nie je iba titul, je to niečo oveľa viac

Určite si aj vy pamätáte ako vám vaši rodičia stále dookola pripomínali učte sa aby ste sa mali dobre. Dokonca aj učitelia v škole stále opakovali aby ste sa lepšie učili, inak skončíte ako smetiar alebo upratovačka. No keď sa nad tým tak zamyslíte aj práve spomenuté zamestnania sú pre chod modernej spoločnosti ešte stále dosť potrebné. A preto je na čase sa skôr zamyslieť nad tým či práve to čo vám tie roky navrávali má nejakú skutočnú hodnotu. Či ste nestrávili zbytočne roky bojom s veternými mlynmi. A nemrhali časom ktorý vám bol na tomto svete pridelený.

kniha

Pretože každý sa naháňa za lepšími výsledkami ale nie každý kto ich aj dosiahne má vysokú školu. Samozrejme teraz nikoho nenabádame aby sa vykašlal na školu, ale treba si uvedomiť žebyť vzdelaným človekom neznamená mať titul pred menom. Samotné slovo vzdelanie má o mnoho väčší význam. Jedná sa o súhrn vedomostí a schopností jednotlivých ľudí, ktorý si uvedomujú svoje súčasné vedomosti a sú ochotný pripustiť že nakoniec aj tak nebudú vedieť všetko. No to im nebráni aby vo svojom učení a zdokonaľovaní pokračovali aj celý život. Podľa posledných štúdií vo svete ktoré boli zamerané práve na rozvoj a vzdelanie. Bolo zistené že až 80% mladých ľudí nemá prístup ku vzdelanie, poprípade ak ho aj má je nevyhovujúce.

myšlenka

V zásade sa naučia čítať, písať a základné počty aby mohli drieť vo fabrikách. Keď sa nad tým teraz tak zamyslíte je asi nad slnko jasné prečo sa je treba pri osobnom rozvoji zamerať aj na to čo sa v škole nenaučíte. Alebo vás to tam jednoducho nechcú naučiť. Ak ste teda dostatočné silný na to že pred menom nebudete mať titul a nejaký ľudovo nazývaný papierový inžinier sa nad vás bude povyšovať. Je len a len na vás aby ste nazbierali dostatok vedomostí a prezentovali sa ako tá chytrejšia osoba.  Určite vám to nepovie do očí ale ten pocit že práve on je za hlupáka z neho jednoducho vycítite. A aj ostatný kolegovia sa na vás budú pozerať s náležitou úctou ktorú si takto zaslúžite.