Buďte obozretní a myslite na prevenciu pred požiarmi.

Požiare nehnuteľností ani v súčasnej dobe nie sú rarita. Požiar sa nemusí týkať výlučne len sociálne slabších vrstiev, pri ktorých sa občas stáva, že potúžení alkoholom zabudnú na nezahasenú cigaretu. Taktiež neplatí, že nehody s ohňom sa stávajú len tým, ktorí otvorený a nezabezpečený oheň v domácnosti majú – krb, pec na tuhé palivo a podobne. Aj ten najmodernejší dom či byt sa môže stať miestom požiaru, ak nie je správne proti nemu uspôsobený.

Poziar

Napríklad, čím viac spotrebičov náročných na spotrebu energie, tým väčší nápor na elektrickú sieť a tým väčšie riziko elektrického skratu. Rôzne podomácky vytvorené zariadenia alebo spotrebiče opravené iniciatívnym domácim kutilom sú ako časovaná bomba. Buď si ublížite vy riadnym kopancom od elektriny alebo v nestráženej chvíli sa aj takéto spotrebiče stanú ľahko zdrojom požiaru. Netreba zabúdať ani na romantické večere pri sviečkach, ktoré vás ukľudnia natoľko, že pri tých sviečkach aj zaspíte. A následne sa zobudíte s tým, že vám začala horieť polovica nábytku. Nezdá sa to, ale tých nástrah je u nás doma neúrekom.

Poziar2

Čo sa teda s tým dá robiť? Určite nepanikáriť a nevzdávať sa všetkých činností v byte a dome. Len treba myslieť viac na prevenciu. To zahŕňa napríklad nainštalovať si doma protipožiarne dvere. Pri bytových domoch je to už samozrejmosť, čo sa týka vchodových dverí do bytov. Ale všade tam, kde protipožiarnymi dverami ešte nedisponujete, treba to zmeniť. Protipožiarne dvere vás na určitý čas dokážu ochrániť pred ohňom, dymom a aj hlukom. Nie sú to samozrejme pancierové dvere, ktoré všetkému odolajú. Závisí to od druhu materiálu, ktorý je použitý na výrobu dverí, ale protipožiarne dvere a ich účel je primárne poskytnúť vám určitý čas, aby ste bezpečne mohli odísť do bezpečia, zavolať požiarnikov a tým sa zabráni príliš veľkej devastácii vášho majetku. Protipožiarne dvere cenník získate u výrobcov dverí na požiadanie.